Bezpieczny import z Chin

Dlaczego warto importować towary z Chin?

Obecnie fakt, że ogromna większość towarów, których używamy na co dzień jest produkowana w Chinach, nikogo już nie dziwi.

Napis „made in China” możemy znaleźć głównie na elektronice użytkowej, elementach wystroju wnętrz, rzadziej na ubraniach czy kosmetykach.

Państwo środka nie bez powodu jest dziś nazywana „producentem świata” Ze względu na niskie koszty, czas produkcji, oraz wysoką wydajność

Chrl jest dziś niekwestionowanym numerem jeden jeśli chodzi o produkcję towarów. Każdy przedsiębiorca interesujący się współczesnym rynkiem jest tego świadomy. Jeśli jesteś jednym z nich i interesuje Cię bezpieczny import towarów z Chin zapraszam do dalszej lektury.

 

Czy na imporcie z Chin da się nadal zarobić?

Czasy, kiedy wzbogacić się można było na kupowaniu towarów z Ali Express, by później sprzedaż je nieco drożej na naszych rodzimych portalach aukcyjnych dawno już minęły. Obecnie przeciętni konsumenci, zwolennicy zakupów w internecie bardzo chętnie korzystają z tego serwisu, kupując pojedyncze sztuki towarów bezpośrednio z Chin. Czy to oznacza, że obecnie import towarów z państwa środka już się nie opłaca? Nic bardziej mylnego! To właśnie fakt, że ludzie przestali obawiać się zakupu ” Chińskich towarów” świadczy bardzo dobrze. Przekonanie o tzw ” Chińskim szajsie” już dawno odeszło do lamusa. Nasi wschodni przyjaciele nauczyli się produkować towary dużo lepszej jakości zachowując przy tym wciąż niską cenę i dość krótki czas produkcji.

Z każdym rokiem ilość użytkowników internetu na świecie, a co za tym idzie potencjalnych klientów w branży e- commerce wzrasta. Skąd jednak sprowadzać towary, skoro portale takie jak Ali Express są już powszechnie znane? Możliwości jest wiele, najlepiej zacząć od serwisów takich jak ” Alibaba” czy DHGate, gdzie możemy bez problemu wyszukać producentów, którzy chętnie sprzedadzą nam swój towar w dużych ilościach, oferując cenę dużo lepszą niż w przypadku zakupów detalicznych.

Sprzedawcy oferują nam bardzo szerokie spektrum personalizacji kupowanych towarów, od obrandowania przez nadruk odpowiedniej grafiki na opakowaniu po wgranie naszego loga w oprogramowanie zakupowanego urządzenia, tak aby wyświetlało się ono przy jego włączeniu. Oczywiście nic nie stoi również na przeszkodzie, by producent wyprodukował nam towar od podstaw na podstawie naszego projektu, oraz ścisłych wytycznych.

Im większe nasze zamówienie będzie, tym wyższe nasze możliwości negocjacyjne, przy niższej cenie zakupu. Dzięki temu możemy narzucić sobie wyższą marżę przy sprzedaży towaru. Możliwości jest mnóstwo . Co jednak z bezpieczeństwem transakcji, które opiewają o dość wysokie kwoty? Często wybór odpowiedniego producenta nie jest łatwy. Nie każdy może pozwolić sobie na jego poszukiwanie na własną rękę, lub odwiedziny bezpośrednio w fabryce w Shenzenie. Wiesz już jaki towar chciałbyś importować, jednak zależy Ci na bezpieczeństwie całego procesu ? W kolejnych akapitach dowiesz się więcej na temat bezpieczeństwa importu.

Bezpieczeństwo Importu

Najbardziej znane portale typu „AliBaba.com” Posiadają swego rodzaju program ochrony kupujących dzięki czemu możesz odzyskać pieniądze w przypadku ewentualnego oszustwa. To jednak nie zabezpiecza Cię na wypadek nieodpowiedniej jakości towaru, braku konkretnych dokumentów, a co za tym idzie problemów podczas odprawy celnej na granicy, nie wspominając już o ewentualnych problemach z dalszą sprzedażą towaru w kraju, ze względu na brak określonego certyfikatu. Co więc zrobić w sytuacji, gdy nie masz do dyspozycji całych miesięcy na studiowanie prawa i odwiedzanie producentów?

Z pomocą przychodzą nam odpowiednie firmy wspomagające przedsiębiorce w imporcie z Chin, bądź zajmujące się procesem importu od A do Z (krok po kroku). Obecnie na rynku możemy znaleźć profesjonalne firmy, którym zlecić możemy np inspekcję bezpośrednio u potencjalnego producenta naszego towaru. Usługodawca jest w stanie zapewnić nam odpowiednią kontrolę jakości, nadzór procesu pakowania czy weryfikację samego procesu produkcji naszych dóbr. Możemy również zlecić wyszukanie odpowiedniego dostawcy, Specjaliści w tej dziedzinie są w stanie odnaleźć dla nas najlepszego partnera do współpracy w oparciu o swoje rynkowe doświadczenie oraz często sieć sprawdzonych kontaktów biznesowych na wysoko rozwiniętym rynku azjatyckim.

Dlaczego warto zlecić import firmie zewnętrznej? Odpowiedź jest bardzo prosta. Zaoszczędzimy dzięki temu mnóstwo czasu, jak również środków, ze względu na eliminację ryzyka w związku z wyborem nieodpowiedniego wspólnika w postaci chińskich dostawców. Błędy takie mogą nas słono kosztować, także warto taką inwestycję rozważyć.

Jaką firmę do pomocy podczas importu z Chin?

Obecnie mamy wiele możliwości. Znów jednak stajemy przed dylematem wyboru najlepszego współpracownika. Przy podejmowaniu takiej decyzji warto wziąć pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim: doświadczenie, ilość zrealizowanych transakcji oraz zaplecze. Jedną z takich firm jest IZN Trade. Dzięki współpracy z tego typu rzetelną i doświadczoną firmą konsultingową pojęcie bezpieczny import nie będzie jedynie pięknie brzmiącym hasłem.

Są to zdecydowanie specjaliści w tej branży, o czym świadczą przede wszystkim 40 letnie doświadczenie, oraz miliony udanych transakcji. Nie inaczej jest z ich siecią kontaktów biznesowych. Dzięki ugruntowanej pozycji na rynku i zaufaniu popartym wieloma transakcjami możemy być spokojni jeśli chodzi o wybór odpowiedniego kontrahenta, sprawy formalno- prawne, czy celno-skarbowe. Warto więc zadbać nie tylko o swój spokój, ale przede wszystkim udaną inwestycję, która może zwrócić się nam z nawiązką dużo szybciej niż może nam się wydawać.

Co ciekawe, IZN Trade posiada również własne całkiem niezależne centrum logistyczne, dzięki czemu nie tylko możesz magazynować swoje towary, ale również wysyłać je na cały świat, nie martwiąc się o kwestie paczkowania czy wysyłek. Dzięki takiemu wsparcia, oprócz samego importu możemy np zlecić firmie obsługę wysyłki towarów i prowadzić model sprzedaży na zasadzie podobnej do Dropshippingu. Tak naprawdę ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. Specjaliści IZN są otwarci na wiele rozwiązań, a to w jaki sposób wykorzystasz doświadczenie i możliwości jakie daje firma zależy tylko od Ciebie.

Zalety delegowania procesu importu oraz eksportu firmie zewnętrznej:

Największą zaletą jest niewątpliwie ogromna oszczędność czasu oraz minimalizacja ryzyka nieudanej inwestycji. Specjaliści, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w tej branży, są w stanie dużo lepiej wybrać potencjalnego współpracownika, niż świeżo upieczony przedsiębiorca, który dopiero rozpoczyna przygodę z importem.

Wybierając odpowiednich kontrahentów, oraz nadzorując procesy produkcji na każdym z jej etapów minimalizujemy ryzyko straty naszych środków podczas inwestycji, maksymalizując jednocześnie szanse jej powodzenia. Tobie pozostaje jedynie odpowiedni marketing oraz finalizowanie transakcji, bo przecież wysyłką towaru też nie musisz się martwić.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu. Postaramy się pomóc.
Z nami import będzie bezpieczny.