Über uns

DOMINO ist ein polnisches Familienunternehmen mit langjähriger Erfahrung und der zweiten Generation von Geschäfts Businessmen. Seit fast 40 Jahren beschäftigen wir uns mit dem polnischen Markt. Unser Team kombiniert Fachwissen im Import und Export mit internationaler Geschäftserfahrung.

Warum wir?

Seit Jahren beschäftigen wir  uns mit Import und Export und haben Millionen von Transaktionen durchgeführt. Täglich, koordinieren wir Transaktionen auf der ganzen Welt.
Unsere Erfahrung und unser Wissen garantieren einen sicheren Import- und Exportservice auf höchstem Niveau.

Unser eigenes Logistikzentrum erleichtert uns, Transaktionen für unsere Partner auf der ganzen Welt abzuwickeln. Wir bieten unseren Kunden Warenlagerservices sowie Verpackungs- und Kuriersendungen an.

Unsere Spezialisten

Die Spezialisten unseres Unternehmens kennen den asiatischen Markt perfekt, verfügen über ein professionelles Netzwerk von Kontakten, Erfahrung in Verhandlungen, organisatorischen Aktivitäten sowie formellen und rechtlichen Angelegenheiten. Wir arbeiten mit anerkannten Zollagenturen, Spediteuren und Kontrollstellen auf der ganzen Welt.

Wie funktioniert es

Auf Wunsch des Kunden, führen wir den gesamten Import- oder Exportprozess durch. Wir bieten Sicherheit für Auslandsgeschäfte, sparen Zeit und Geld. Als eines der wenigen Unternehmen, finanzieren wir Aufträge

Wir führen auch ausländische Unternehmen in den europäischen Markt ein. Wir suchen Partner und bauen einen Kooperationsmarkt auf.

Import z Chin

Coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na poszerzenie swojej oferty o towary pochodzące z rynków azjatyckich, tym samym wysuwając się wśród konkurencji na pozycję niekwestionowanego lidera sprzedaży, który przyciąga rzeszę stałych Klientów.

Jednak warto mieć na względzie fakt, że import z Chin rządzi się nieco odmiennymi regulacjami niż rynek europejski. Dlatego też biorąc pod uwagę takie rozwiązanie warto najpierw zapoznać się ze wszystkimi obowiązującymi przepisami oraz niezbędnymi regulacjami.

Niedopilnowanie nawet najmniejszych wydawałoby się kwestii może wiązać się ze sporym ryzykiem finansowym, jeśli więc interesuje Państwa import towarów z Chin warto zdecydować się na nasze usługi. Nasz zespół tworzą eksperci od rynku azjatyckiego, dla których nie ma zleceń niemożliwych. Naszym Klientom oferujemy kompleksową realizację zleceń, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu z chińskimi kontrahentami zawsze chętnie służymy radą oraz cennymi wskazówkami.

Import towarów z Chin - na co zwrócić uwagę?

Rzetelność kontrahenta

Choć obecnie rynek azjatycki jest bezsprzecznie potęgą, to jednak nie jest to jednoznaczne z faktem, że obecne na nim firmy cechują się nieskazitelnym wizerunkiem. Niestety nieuczciwe motywy działania, które są głównym motorem działania dla mniejszych i większych przedsiębiorstw występują w każdym kraju. Dlatego decydując się na podjęcie współpracy handlowej z chińskim kontrahentem warto przyjrzeć się bliżej rzetelności jego działań, wówczas będą mieli Państwo pewność, że planowana inwestycja nie zakończy się fiaskiem.

Cennym źródłem informacji na temat rzetelnych kontrahentów z Chin są nie tylko fora internetowe oraz opinie innych polskich przedsiębiorców, ale także grono naszych specjalistów! Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz rozbudowanej sieci kontaktów z chęcią doradzimy Państwu w kwestii wyboru najbardziej odpowiedniego kontrahenta.

Jakość towarów

Jeśli chcą Państwo zapewnić swoim Klientom najwyższą jakość oferowanych produktów warto najpierw nieco przyjrzeć się ich jakości. Doskonałym wskaźnikiem takowej jest oczywiście cena za produkt, którą oferują kontrahenci. Jeśli zależy Państwu na wysokiej jakości produktów, wówczas prawdopodobnie ich cena będzie zbliżona do tej w Polsce, w przeciwnym przypadku będą zdecydowanie tańsze. Wszystko uzależnione jest także od rodzaju importowanych produktów. Jeśli import z Chin na Państwa zlecenie będzie dotyczył np. sprzętu elektronicznego, to będą one droższe niż np. zabawki przeznaczone dla dzieci.

Niezależnie od tego jaki rodzaj produktów jest w centrum Państwa zainteresowań, jeśli wyrażą Państwo chęć takiej usługi, to dołożymy wszelkich starań i pomożemy wybrać produkt najbardziej odpowiedni i tym samym spełniający oczekiwania.

Forma płatności

Forma płatności za import towarów uzależniona jest przede wszystkim od faktu na jakiej zasadzie będzie się opierała Państwa umowa z chińskim kontrahentem - czy będzie to stała, cykliczna współpraca czy też raczej sporadyczne (bądź nawet jednorazowe) działanie.

Jeśli zdecydują się Państwo na stałą współpracę wówczas konieczne może okazać się założenie konta walutowego, dzięki któremu będą Państwo w stanie ominąć niepotrzebne koszty związane z stosowaniem przez banki własnych kursów przeliczeniowych, które z reguły nie są zbyt korzystne dla posiadaczy rachunków w złotówkach, którzy planują dokonać płatności za granicą. W przypadku transakcji z chińskimi kontrahentami zawieranych sporadycznie nie zalecamy otwierania konta walutowego, gdyż jego prowadzenie wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Czas oczekiwania na zakupione towary

Niestety w wielu przypadkach czas oczekiwania na zamówione towary wymaga od polskich przedsiębiorców nieco cierpliwości, zwłaszcza wówczas jeżeli decydujemy się na usługi lokalnego przewoźnika. Dlatego jeśli planują Państwo import towarów z Chin to warto zdecydować się na skorzystanie z usług cenionej firmy, która zajmuje się realizacją całego procesu od odbioru towaru z rąk kontrahenta, po dostarczenie je do Państwa przedsiębiorstwa.

Taką usługę wszystkim Klientom chcącym wypłynąć na szerokie wody oferuje właśnie nasza firma. Na Państwa życzenie możemy zająć się realizacją całego procesu importu towarów z Chin, a także eksportu. Cieszymy się nieposzlakowaną opinią oraz dużym zaufaniem Klientów, ponieważ nie tylko dbamy o najwyższą jakość usług podczas każdego zlecenia, ale także zapewniamy bezpieczeństwo zagranicznym transakcjom i jako jedni z nielicznych na polskim rynku finansujemy zamówienia. Ponadto gwarantujemy oszczędność czasu oraz pieniędzy, co jest niezwykle istotną kwestią jeśli chodzi o tego typu import.

IZN Trade - dlaczego warto nam zaufać?

Ponieważ specjalistyczną wiedzę dotycząca zasad jakimi rządzi się świat importu oraz eksportu łączymy z międzynarodowym doświadczeniem biznesowym. Podczas niemal 40 letniej obecności na rynku przeprowadziliśmy miliony transakcji na całym świecie. Nie ma dla nas zleceń niemożliwych - jesteśmy wszędzie tam gdzie potrzebują nas nasi Klienci.

Dzięki obszernej wiedzy oraz doświadczeniu jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu bezpieczne usługi na najwyższym, światowym poziomie. Import towarów z Chin nie ma przed nami tajemnic - nasz zespół tworzą specjaliści od rynku azjatyckiego, którzy nie tylko posiadają imponującą sieć kontaktów (współpracujemy z najlepszymi agencjami celnymi, jednostkami kontrolnymi oraz przewoźnikami z całego świata), ale także mogą poszczycić się wieloletnią praktyką pod kątem negocjacji, różnorakiego typu działań organizacyjnych oraz doświadczeniem w kwestiach formalno-prawnych.

Z uwagi na fakt, że możemy pochwalić się własnym centrum logistycznym naszym Klientom oferujemy nie tylko wszelkie działania wchodzące w zakres importu oraz eksportu, ale również możliwość skorzystania z usługi magazynowania towarów, a także pakowania oraz wysyłania przesyłek kurierskich na cały świat.

Jeśli więc chcieliby Państwo dołączyć do grona firm, które zdecydowały się poszerzyć swoją ofertę o produkty pochodzące z importu i szukają Państwo godnej zaufania firmy specjalizującej się w imporcie oraz eksporcie, która ponad wszystko ceni sobie współpracę opierającą się na jasnych zasadach, to serdecznie zapraszamy do kontaktu!