Import z Chin firma

Chiny uznawane są za ważnego partnera biznesowego i wiele polskich przedsiębiorstw oraz osób prywatnych zamawia towary z tego kraju. Jednym z problemów związanych z taką działalnością są kwestie logistyczne. Nie wszystkie firmy spedycyjne są gotowe zaoferować szybką i opłacalną dostawę dóbr, dlatego złożenie zamówienia wymaga przemyślenia. Szybki i profesjonalny import z Chin gwarantuje każdemu klientowi, który pragnie budować biznes z Chinami i zarabiać świetne pieniądze. Importer poszukuje towarów i dostawców, sprawdza ich jakość, zapewnia dostawę.

Co sprowadza się z Chin?

Przede wszystkim są to towary przemysłu lekkiego. W eksporcie produktów tekstylnych z materiałów naturalnych (bawełny i jedwabiu) Chiny zajmują pierwsze miejsce na świecie. Potrzebne są również produkty inżynieryjne i elektryczne – stanowią one 20% chińskiego eksportu. Są to głównie maszyny do obróbki metali, sprzęt stoczniowy i motoryzacyjny, rowery, domowe urządzenia elektryczne. Kupując te towary w celu odsprzedaży lub eksploatacji w Polsce, każdy nieuchronnie stanie przed koniecznością wyboru środka transportu.

Specjalistyczną wiedzę w zakresie importu z Chin firma z Polski posiada dzięki swoim pracownikom, którzy dysponują doświadczeniem biznesowym. Potrafią dostarczać towary z Chin do Polski niemal każdym środkiem transportu, ważne jest jedynie skorelowanie ich cech, a także czasu i kosztów transportu. Pracownicy importera są doskonale zaznajomieni z rynkiem chińskim, zdobyli doświadczenie i pozyskali liczne kontakty biznesowe.

Ponadto doskonale sprawdzają się w negocjacjach, organizacji dostaw, posiadają również wiedzę formalno – prawną. Podczas organizowania importu z Chin firma nieustannie podejmuje współpracę z agencjami celnymi, kontrolerami oraz przewoźnikami w Chinach a także na całym świecie.

Wysyłka z Chin drogą morską

Ten rodzaj transportu dotyczy dużych partii materiałów, surowców lub sprzętu. Zapewnia minimalny koszt przy dużej ilości ładunku.Transport dużych ładunków drogą morską jest również korzystny: jest sprzedawany po niskich kosztach i maksymalnym zysku krańcowym. Plusy: niskie stawki frachtowe. Wady: czas trwania, ograniczenia geograficzne, potrzeba korzystania z innych rodzajów transportu.

Transport kontenerowy jest najbardziej opłacalnym i bezpiecznym sposobem dostawy. Firma Damian podejmuje się przygotowania pozwoleń i odprawy celnej. Wybiera i oferuje najlepszą trasę multimodalną, w zależności od miejsca wysyłki w Chinach i miejsca docelowego w Polsce. Dostawa produktów z Chin drogą morską to niezawodny, bezpieczny i najbardziej ekonomiczny sposób transportu dużej partii towarów. Ten rodzaj transportu będzie optymalny do wysyłki przesyłki masowej, ładunków ponadgabarytowych, kruchych lub cennych.

Etapy transportu morskiego dóbr z Chin

 • Analiza tras logistycznych i wybór najlepszej opcji
 • Dokładanie wszelkich starań, aby zminimalizować czas transportu ładunków
 • Sortowanie produktów od kilku dostawców, a także sprawdzanie paczek
 • Przygotowanie dokumentacji towarzyszącej
 • Aby zapewnić bezproblemowy przebieg kontroli celnej, przy imporcie z Chin firma rozwiązuje wszelkie problemy związane z zapewnieniem niezbędnej listy dokumentów i świadectw.
 • Transport morski ładunków z Chin do urzędu celnego
 • Po przybyciu towary są poddawane odprawie celnej i przechodzą kontrolę celną.
 • Dostawa przesyłki towarów do klienta drogą lądową

Po przybyciu do portu i odprawie celnej ładunek jest sortowany i wysyłany do miejsca przeznaczenia w osobnych miejscach lub w całym kontenerze bez przeładunku. Ruch ładunku jest kontrolowany, dopóki nie zostanie odebrany przez klienta.

Dostawa ładunku z Chin drogą lądową

Zazwyczaj drogie towary są wysyłane samochodami. Czasami przy obliczaniu wszystkich dodatkowych czynników i usług okazuje się, że wysyłka ładunku drogą lotniczą będzie tańsza. Możliwe są również kombinowane opcje – auto plus air. Zalety: tańszy niż transport lotniczy, do 3 razy szybszy niż koleją, bardziej elastyczne trasy lądowe, duża mobilność i możliwość dostawy od drzwi do drzwi. Minusy: pilność rozładunku, możliwość uszkodzenia ładunku, grabieże na drogach.

Transport lotniczy z Chin

Nadaje się do dostarczania towarów o ograniczonym okresie trwałości i wysokim obrocie. Transport lotniczy jest szczególnie istotny w przypadku drogich nowych produktów elektronicznych, które należy dostarczyć do sklepów przed określoną datą. Biorąc pod uwagę procedury celne, taki transport materiałów zajmuje kilka dni, ale kosztuje również kilka razy więcej niż w przypadku transportu morskiego. Plusy: szybka dostawa do dowolnego miejsca w Polsce. Wady: wysokie koszty, w dużej mierze związane z procedurami odprawy celnej.

Transport lotniczy z Chin to najszybszy i najwygodniejszy sposób transportu towarów lub małych przesyłek dóbr. Transport towarów drogą powietrzną pozwoli szybko odebrać przesyłkę towarów z Chin w odpowiednim czasie i bez opóźnień. Dzięki konsolidacji ładunków od różnych dostawców i optymalnej metodzie załadunku klient nie musi przepłacać za usługę. Organizując import z Chin dokłada wszelkich starań, aby zaoszczędzić pieniądze i czas.

Etapy ekspresowej dostawy towarów z Chin

 • Odbiór artykułów od chińskich dostawców
 • Sortowanie, sprawdzanie integralności opakowania i konsolidacja towarów.
 • Przygotowanie dokumentów celnych.

Aby uprościć proces odprawy celnej, pracownicy obsługujący import z Chin przygotowują kompletny pakiet niezbędnej dokumentacji. Jednocześnie wszystkie koszty związane z odprawą towarów są już wliczone w koszt wysyłki. Przyjmując zlecenie na import z Chin rozważamy wszystkie możliwe opcje transportu zamówionych produktów i wybiera najbardziej optymalny sposób, biorąc pod uwagę ramy czasowe, koszty i niezawodność.

Jaki rodzaj transportu wybrać?

Wybór transportu powinien opierać się nie tylko na stosunku cena – czas dostawy, ale także na współczynniku bezpieczeństwa ładunku. Warto również wziąć pod uwagę, że infrastruktura transportowa w Chinach jest nierównomiernie rozłożona. Regiony południowe i wschodnie wybrzeże kraju są najbardziej rozwinięte przemysłowo, dlatego dla chińskich producentów transport morski dużymi statkami oceanicznymi jest najwygodniejszy. Możliwe jest również przeładowanie na platformy samochodowe i dostarczenie do regionów polskich transportem lądowym. W obu przypadkach etap ten wydłuża okres transportu.

Transport morski i drogowy jest głównym przepływem chińskich towarów. Ponad połowa towarów wysyłanych z Chin jest dostarczana transportem drogowym. Usługi automatycznego dostarczania są odpowiednie do wysyłania małych partii, a także dużych partii towarów. Usługa wysyłania towarów drobnicowych z Chin jest odpowiednia dla tych, którzy nie są gotowi czekać, aż cała ciężarówka lub kontener odbierze odpowiednią ilość ładunku. W takich przypadkach w pierwszej kolejności używane są samochody i ładunek jest niezwłocznie wysyłany. Kontener lub ciężarówka jest przydzielona kilku klientom, co pozwala szybko uzyskać potrzebny towar po niskiej cenie za dostawę.

Zwykle małe prywatne paczki i małe przesyłki

Optymalizacja transportu ładunków jest możliwa nie tylko według rodzaju transportu i trasy, ale także według rodzaju ładunku. Dotyczy to usług pocztowych i kurierskich. Ładunki o masie 30-200 kg mogą być wysyłane za pośrednictwem wyspecjalizowanych firm spedycyjnych, które zapewnią dostawę w ciągu jednego do czterech tygodni, drogą lotniczą lub kolejową. Zaletą tego podejścia jest minimalna liczba dokumentów do transportu, co jest szczególnie atrakcyjne dla sklepów internetowych. Minus – duża liczba „czarnych” firm, wysokie ryzyko utraty ładunku.

Małe przesyłki są wygodnie dostarczane, dzieląc kontener z kilkoma nadawcami. W tym celu towary są sortowane i przepakowywane w magazynach konsolidacyjnych, a następnie kontener jest wysyłany według rodzaju transportu wybranego przez nadawców przy zawarciu umowy. Wadą tej metody dostawy są bardziej skomplikowane procedury celne, ponieważ dla każdego kontenera składanych jest kilka zgłoszeń, zależnie od liczby nadawców.

5 etapów dostawy ładunków

 • Przygotowanie dokumentów celnych i świadectw
 • Kluczowy krok, który minimalizuje czas dostawy i potencjalne ryzyko w przyszłości.
 • Kontrola integralności pakowania ładunków i konsolidacja ładunków od różnych dostawców.
 • Odprawa celna i przejazd ładunku przez urząd celny
 • Przyjęcie ładunku w magazynie w Polsce
 • Weryfikacja składu i integralności ładunku, przeliczanie towarów, szczegółowy raport.
 • Przesyłanie towaru do klienta.

Jakie korzyści można osiągnąć zlecając import towarów z Chin firmie z Polski?

 • Znajomość chińskich i polskich procedur
 • Indywidualne podejście i wykorzystanie standardowego czasu pracy
 • Rozumienie wymagań służb celnych i innych, na wszystkich etapach przemieszczania ładunku
 • Umiejętność kontrolowania czasu
 • Elastyczność i koncentracja na oczekiwanym wyniku.
 • Nowoczesne systemy informatyczne
 • Pełna kontrola procesów logistycznych własnymi zasobami
 • Odpowiedzialność za wynik końcowy.

 

Transport importowanych towarów jest rzeczą bardzo ważną

Zamawiając towary w Chinach trzeba zapewnić rzetelny transport z gwarancją otrzymania przesyłki w określonym terminie i w nienagannym stanie. Wysokiej, jakości import z Chin firma Damian zapewni każdemu klientowi bez względu na wielkość ładunku.Takimi działaniami zajmuje się od dawna (40 lat w biznesie) i ma na swoim kocie ogromną liczbę udanych transakcji. Import i eksport towarów na rynkach międzynarodowych to codzienność tej firmy, dzięki czemu zdobyto duże doświadczenie.

Posiadanie swojego centrum logistycznego jest dużym usprawnieniem pracy podczas importu towarów z Chin, firma może zapewnić magazynowania towarów, paczkowanie oraz wysyłki kurierskie.