Import z Chin firma

Chiny uznawane są za ważnego partnera biznesowego i wiele polskich przedsiębiorstw oraz osób prywatnych zamawia towary z tego kraju. Jednym z problemów związanych z taką działalnością są kwestie logistyczne. Nie wszystkie firmy spedycyjne są gotowe zaoferować szybką i opłacalną dostawę dóbr, dlatego złożenie zamówienia wymaga przemyślenia. Szybki i profesjonalny import z Chin gwarantuje każdemu klientowi, który pragnie budować biznes z Chinami i zarabiać świetne pieniądze. Importer poszukuje towarów i dostawców, sprawdza ich jakość, zapewnia dostawę.

Co sprowadza się z Chin?

Przede wszystkim są to towary przemysłu lekkiego. W eksporcie produktów tekstylnych z materiałów naturalnych (bawełny i jedwabiu) Chiny zajmują pierwsze miejsce na świecie. Potrzebne są również produkty inżynieryjne i elektryczne – stanowią one 20% chińskiego eksportu. Są to głównie maszyny do obróbki metali, sprzęt stoczniowy i motoryzacyjny, rowery, domowe urządzenia elektryczne. Kupując te towary w celu odsprzedaży lub eksploatacji w Polsce, każdy nieuchronnie stanie przed koniecznością wyboru środka transportu.

Specjalistyczną wiedzę w zakresie importu z Chin firma z Polski posiada dzięki swoim pracownikom, którzy dysponują doświadczeniem biznesowym. Potrafią dostarczać towary chińskie do Polski niemal każdym środkiem transportu, ważne jest jedynie skorelowanie ich cech, a także czasu i kosztów transportu. Pracownicy importera są doskonale zaznajomieni z rynkiem chińskim, zdobyli doświadczenie i pozyskali liczne kontakty biznesowe.

Ponadto doskonale sprawdzają się w negocjacjach, organizacji dostaw, posiadają również wiedzę formalno – prawną. Podczas organizowania importu z Chin firma nieustannie podejmuje współpracę z agencjami celnymi, kontrolerami oraz przewoźnikami w Chinach a także na całym świecie.

Wysyłka z Chin drogą morską

Ten rodzaj transportu dotyczy dużych partii materiałów, surowców lub sprzętu. Zapewnia minimalny koszt przy dużej ilości ładunku.Transport dużych ładunków drogą morską jest również korzystny: jest sprzedawany po niskich kosztach i maksymalnym zysku krańcowym. Plusy: niskie stawki frachtowe. Wady: czas trwania, ograniczenia geograficzne, potrzeba korzystania z innych rodzajów transportu.

Transport kontenerowy jest najbardziej opłacalnym i bezpiecznym sposobem dostawy. Firma Domino podejmuje się przygotowania pozwoleń i odprawy celnej. Wybiera i oferuje najlepszą trasę multimodalną, w zależności od miejsca wysyłki w Chinach i miejsca docelowego w Polsce. Dostawa produktów z Chin drogą morską to niezawodny, bezpieczny i najbardziej ekonomiczny sposób transportu dużej partii towarów. Ten rodzaj transportu będzie optymalny do wysyłki przesyłki masowej, ładunków ponadgabarytowych, kruchych lub cennych.

Etapy transportu morskiego dóbr z Chin

 • Analiza tras logistycznych i wybór najlepszej opcji
 • Dokładanie wszelkich starań, aby zminimalizować czas transportu ładunków
 • Sortowanie produktów od kilku dostawców, a także sprawdzanie paczek
 • Przygotowanie dokumentacji towarzyszącej
 • Aby zapewnić bezproblemowy przebieg kontroli celnej, przy imporcie z Chin firma rozwiązuje wszelkie problemy związane z zapewnieniem niezbędnej listy dokumentów i świadectw.
 • Transport morski ładunków z Chin do urzędu celnego
 • Po przybyciu towary są poddawane odprawie celnej i przechodzą kontrolę celną.
 • Dostawa przesyłki towarów do klienta drogą lądową

Po przybyciu do portu i odprawie celnej ładunek jest sortowany i wysyłany do miejsca przeznaczenia w osobnych miejscach lub w całym kontenerze bez przeładunku. Ruch ładunku jest kontrolowany, dopóki nie zostanie odebrany przez klienta.

Dostawa ładunku z Chin drogą lądową

Zazwyczaj drogie towary są wysyłane samochodami. Czasami przy obliczaniu wszystkich dodatkowych czynników i usług okazuje się, że wysyłka ładunku drogą lotniczą będzie tańsza. Możliwe są również kombinowane opcje – auto plus air. Zalety: tańszy niż transport lotniczy, do 3 razy szybszy niż koleją, bardziej elastyczne trasy lądowe, duża mobilność i możliwość dostawy od drzwi do drzwi. Minusy: pilność rozładunku, możliwość uszkodzenia ładunku, grabieże na drogach.

Transport lotniczy z Chin

Nadaje się do dostarczania towaru o ograniczonym okresie trwałości i wysokim obrocie. Transport lotniczy jest szczególnie istotny w przypadku drogich nowych produktów elektronicznych, które należy dostarczyć do sklepów przed określoną datą. Biorąc pod uwagę procedury celne, taki transport materiałów zajmuje kilka dni, ale kosztuje również kilka razy więcej niż w przypadku transportu morskiego. Plusy: szybka dostawa do dowolnego miejsca w Polsce. Wady: wysokie koszty, w dużej mierze związane z procedurami odprawy celnej.

Transport lotniczy z Chin to najszybszy i najwygodniejszy sposób transportu towarów lub małych przesyłek dóbr. Transport towaru drogą powietrzną pozwoli szybko odebrać przesyłkę towarów z Chin w odpowiednim czasie i bez opóźnień. Dzięki konsolidacji ładunków od różnych dostawców i optymalnej metodzie załadunku klient nie musi przepłacać za usługę. Organizując import z Chin dokłada wszelkich starań, aby zaoszczędzić pieniądze i czas.

Etapy ekspresowej dostawy towarów z Chin

 • Odbiór artykułów od chińskich dostawców
 • Sortowanie, sprawdzanie integralności opakowania i konsolidacja towaru.
 • Przygotowanie dokumentów celnych.

Aby uprościć proces odprawy celnej, pracownicy obsługujący import towarów z Chin przygotowują kompletny pakiet niezbędnej dokumentacji. Jednocześnie wszystkie koszty związane z odprawą towarów są już wliczone w koszt wysyłki. Przyjmując zlecenie na import z Chin rozważamy wszystkie możliwe opcje transportu zamówionych produktów i wybiera najbardziej optymalny sposób, biorąc pod uwagę ramy czasowe, koszty i niezawodność.

Jaki rodzaj transportu wybrać?

Wybór transportu powinien opierać się nie tylko na stosunku cena – czas dostawy, ale także na współczynniku bezpieczeństwa ładunku. Warto również wziąć pod uwagę, że infrastruktura transportowa w Chinach jest nierównomiernie rozłożona. Regiony południowe i wschodnie wybrzeże kraju są najbardziej rozwinięte przemysłowo, dlatego dla chińskich producentów transport morski dużymi statkami oceanicznymi jest najwygodniejszy. Możliwe jest również przeładowanie na platformy samochodowe i dostarczenie do regionów polskich transportem lądowym. W obu przypadkach etap ten wydłuża okres transportu.

Transport morski i drogowy jest głównym przepływem chińskiego towaru. Ponad połowa towarów wysyłanych z Chin jest dostarczana transportem drogowym. Usługi automatycznego dostarczania są odpowiednie do wysyłania małych partii, a także dużych partii towaru. Usługa wysyłania towarów drobnicowych z Chin jest odpowiednia dla tych, którzy nie są gotowi czekać, aż cała ciężarówka lub kontener odbierze odpowiednią ilość ładunku. W takich przypadkach w pierwszej kolejności używane są samochody i ładunek jest niezwłocznie wysyłany. Kontener lub ciężarówka jest przydzielona kilku klientom, co pozwala szybko uzyskać potrzebny towar po niskiej cenie za dostawę.

Zwykle małe prywatne paczki i małe przesyłki

Optymalizacja transportu ładunków jest możliwa nie tylko według rodzaju transportu i trasy, ale także według rodzaju ładunku. Dotyczy to usług pocztowych i kurierskich. Ładunki o masie 30-200 kg mogą być wysyłane za pośrednictwem wyspecjalizowanych firm spedycyjnych, które zapewnią dostawę w ciągu jednego do czterech tygodni, drogą lotniczą lub kolejową. Zaletą tego podejścia jest minimalna liczba dokumentów do transportu, co jest szczególnie atrakcyjne dla sklepów internetowych. Minus – duża liczba „czarnych” firm, wysokie ryzyko utraty ładunku.

Małe przesyłki są wygodnie dostarczane, dzieląc kontener z kilkoma nadawcami. W tym celu towary są sortowane i przepakowywane w magazynach konsolidacyjnych, a następnie kontener jest wysyłany według rodzaju transportu wybranego przez nadawców przy zawarciu umowy. Wadą tej metody dostawy są bardziej skomplikowane procedury celne, ponieważ dla każdego kontenera składanych jest kilka zgłoszeń, zależnie od liczby nadawców.

5 etapów dostawy ładunków

 • Przygotowanie dokumentów celnych i świadectw
 • Kluczowy krok, który minimalizuje czas dostawy i potencjalne ryzyko w przyszłości.
 • Kontrola integralności pakowania ładunków i konsolidacja ładunków od różnych dostawców.
 • Odprawa celna i przejazd ładunku przez urząd celny
 • Przyjęcie ładunku w magazynie w Polsce
 • Weryfikacja składu i integralności ładunku, przeliczanie towarów, szczegółowy raport.
 • Przesyłanie towaru do klienta.

Jakie korzyści można osiągnąć zlecając import towarów z Chin firmie z Polski?

 • Znajomość chińskich i polskich procedur
 • Indywidualne podejście i wykorzystanie standardowego czasu pracy
 • Rozumienie wymagań służb celnych i innych, na wszystkich etapach przemieszczania ładunku
 • Umiejętność kontrolowania czasu
 • Elastyczność i koncentracja na oczekiwanym wyniku.
 • Nowoczesne systemy informatyczne
 • Pełna kontrola procesów logistycznych własnymi zasobami
 • Odpowiedzialność za wynik końcowy.

 

Transport importowanych towarów jest rzeczą bardzo ważną

Zamawiając towary w Chinach trzeba zapewnić rzetelny transport z gwarancją otrzymania przesyłki w określonym terminie i w nienagannym stanie. Wysokiej, jakości import z Chin firma Domino zapewni każdemu klientowi bez względu na wielkość ładunku.Takimi działaniami zajmuje się od dawna (40 lat w biznesie) i ma na swoim kocie ogromną liczbę udanych transakcji. Eksport i import towarów na rynkach międzynarodowych to codzienność tej firmy, dzięki czemu zdobyto duże doświadczenie.

Posiadanie swojego centrum logistycznego jest dużym usprawnieniem pracy podczas importu towaru z Chin, firma może zapewnić magazynowania towarów, paczkowanie oraz wysyłki kurierskie.

Dlaczego import jest tak popularny

Import towarów to proces niezwykle popularny dla gospodarki niemal każdego kraju Europejskiego. Towary z Azji są bardzo popularne i wszechobecne w każdym sektorze rynku. Dzieje się tak, gdyż tamtejsze produkty są tańsze i coraz częściej porównywalne jakościowo ze swoimi europejskimi odpowiednikami. Dlatego też są bardzo często wybierane i kupowane. Jeśli chcesz zakupić jakiś towar bezpośrednio w kraju jego pochodzenia, chętnie pomożemy. Zleć swój import towarów profesjonalistom, zadbaj o swój interes. Import z Azji nie musi być wcale trudny, jeśli zlecisz go specjalistom. Import z Azji jest dość złożonym i skomplikowanym procesem dla każdego początkującego importera, jednak nie dla nas. Działamy w tej branży już od wielu lat i mamy spore doświadczenie w tym temacie. Pomożemy Ci znaleźć rzetelnego dostawcę, zbadamy jego wiarygodność, możliwości produkcyjne i przeprowadzimy kontrole jakości. Załatwimy wszelkie formalności, zorganizujemy załadunek i transport. Z nami Twój import z Azji będzie sprawny i bezproblemowy.

Jak import uczynić bezpiecznym?

Jak wiadomo bezpieczny import to priorytet każdego, kto planuje zakup określonych towarów w jednym z krajów azjatyckich. Każdy stara się w maksymalny sposób zabezpieczyć swoją transakcję. Nie jest to jednak łatwe zadanie ze względu na wciąż wysoką liczbę nieuczciwych i nierzetelnych dostawców. Jak więc zminimalizować poziom ryzyka i uczynić swój import bezpiecznym? Nic prostszego. Wystarczy skorzystać z usług naszej firmy. Działamy na rynku od bardzo dawna.. Od tego czasu ciągle nabywamy bezcenną w tej branży wiedzę, umiejętności i doświadczenie. Posiadamy doświadczonych i odpowiednio wyszkolonych pracowników, ciągle wdrażamy nowoczesne technologie i rozwiązania. Dbamy o to, aby maksymalnie zminimalizować ryzyko związane z importem z Azji. Dlatego warto zaufać profesjonalistom. Bezpieczny import i zadowolenie naszych klientów to nasz główny cel. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Import a kontrola jakości

Kontrola jakości w Indiach to proces, który powinien być przeprowadzany w każdym zakładzie produkcyjnym w tym kraju. Niestety tak nie jest, a jakość niektórych tamtejszych wyrobów jest bardzo niska. Dlatego też należy przeprowadzać kontrole jakości w Indiach na własną rękę. Jeśli nie możesz tego zrobić samemu -zleć to nam. Chętnie przeprowadzimy kontrolę w Indiach za Ciebie. Zadbaj o swój interes, nie daj się oszukać.

Kontrola jakości w Chinach to proces, który powinien być znany każdemu kto kupuje, bądź planuje zakup towarów w tym kraju. Dzięki niemu zyskamy pewność, że zakupione przez nas wyroby będą w stu procentach zgodne z opisem i specyfikacją wysłaną przez producenta. W dzisiejszych czasach nikt już nie kupi taniego bubla. Nie ryzykuj i nie kupuj kota w worku. Zlec nam kontrolę jakości w Chinach. Uczyń swój import bezpiecznym.

Kontrola jakości w Pakistanie to dość kosztowny i czasochłonny proces. Każdy importer jednak wie, że jest to proces konieczny. Nie czujesz się na siłach do jego przeprowadzenia? Zleć go nam. Chętnie przeprowadzimy za Ciebie kontrolę jakości w Pakistanie. Dzięki temu będziesz miał pewność, że cały zakupiony towar będzie odpowiadał oczekiwaniom Twoim i Twoich klientów. Nie ponoś zbędnego ryzyka, zadbaj o swoje bezpieczeństwo.

Obsługa importu wcale nie musi być skomplikowana, pod warunkiem zlecenia jej profesjonalistom

Obsługa importu to trudny proces, jednak tym się właśnie zajmujemy. Pozyskujemy rzetelnych dostawców oraz próbki produkowanych towarów, przeprowadzamy audyty jakościowe, analizy laboratoryjne. Kompletujemy niezbędną dokumentację, organizujemy odbiór towaru, jego załadunek i transport. Klient nie musi sobie zawracać głowy szeregiem czynności, bez których import towarów nie może się odbyć. Na tym właśnie polega obsługa importu oferowana przez nasza firmę. Jeśli chcesz zakupić chińskie produkty lub towar z Indii, czy Pakistanu, zleć nam obsługę importu. Jesteśmy doświadczoną firmą oferująca naszym klientom szeroko rozumianą kompleksową pomoc w imporcie. Obsługujemy osoby prywatne oraz mniejsze i większe firmy, zamówienia morskie (kontenery) oraz lotnicze. Każdy klient jest dla nas ważny. Pomoc w imporcie może dotyczyć również wybranych przez klienta zagadnień. Część czynności można wykonać samodzielnie. Z nami macie Państwo pewność, że otrzymacie towar w stu procentach zgodny z zamówieniem. Warto zaufać profesjonalistom i zlecić nam pomoc w imporcie z Azji.

Przymierzasz się do importu towaru z Chin do kraju Unii Europejskiej? Nie wiesz od czego zacząć, jak nawiązać kontakt z chińskim kontrahentem i jak dopełnić wszelkich formalności (Agencja Celna, podatek vat, odprawa celna itd.)? Zleć import towarów doświadczonej firmie. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz na adres e-mail, wszelkie dane znaleźć można na stronie.

Oferujemy profesjonalną pomoc w imporcie z Chin. Z nami import towarów przebiegnie sprawnie i bezproblemowo, a zamówiony towar będzie wysokiej jakości. Nie warto ryzykować i uczyć się na własnych błędach, gdyż może okazać się to niezwykle kosztowne. Lepiej oszczędzić nerwy, czas i jak się może okazać pieniądze zlecając sprowadzanie towarów z Chin profesjonalistom, którzy mają w branży bezcenne doświadczenie oraz wiedzę. Warto stawiać na bezpieczne rozwiązania. Takim właśnie będzie współpraca z nasza firmą. Chcesz wiedzieć więcej? Masz pytania lub wątpliwości? Zadzwoń do nas lub napisz na podany na stronie adres e mail. Postaramy się wyjaśnić wszelkie niejasności. Z nami import z Chin będzie nie tylko szybki, ale też bezpieczny, a to przecież jest najważniejsze. Przekonało się już o tym duże grono przedsiębiorców, którzy od wielu lat z nami współpracują zlecając nam proces realizacji zamówienia towarów z Chin.

Jeśli produkty z Chin mają być sprowadzane w niewielkiej ilości, na przykład na własny użytek, a ich wartość jest bardzo mała to można próbować realizować taki proces we własnym zakresie. Na pewno sporo się nauczymy i niewiele tak naprawdę ryzykujemy. W takim przypadku powinniśmy sobie bez problemu poradzić. Jeśli natomiast mowa jest o większej partii towaru to radzimy skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy mają doświadczenie w poszukiwaniu partnerów handlowych z Azji. Nie tylko usprawni to proces importowy, ale co najważniejsze uczyni go bezpieczniejszym. Również wszelkie formalności, jak choćby cło i VAT nie będą naszym zmartwieniem, również w tym aspekcie otrzymamy pomoc. W takim przypadku minimalizujemy ryzyko, ze coś pójdzie nie tak, a przecież o to właśnie nam chodzi. Możemy za to zyskać uczciwego partnera w interesach na wiele lat.