Import z Chin - bezpiecznie i profesjonalnie

Coraz większa część przedsiębiorców decyduje się na dokonywanie zakupów poza granicami własnego kraju. Najczęściej są to Chiny, bowiem rynek chiński jest różnorodny i niezwykle konkurencyjny. Jednak import towaru z Chin, czyli kraju z poza Unii Europejskiej nie zawsze jest tak łatwe jak mogłoby się wydawać. Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się importem z międzynarodowym, wieloletnim doświadczeniem?

Co warto wiedzieć importując towar z Chin.

Czujność i rozwaga to dwie kluczowe kwestie, jeśli chcesz sprowadzać towar z innego państwa, zwłaszcza z Chin. Niestety wielu klientów zauważywszy etykietę "Made in China" lub "Made in ChRL" kojarzy towar z niską jakością i przeciętnością gatunkową. Jednak rynek Chiński wbrew pozorom ma dużo więcej do zaoferowania. "Chińska taniocha", "chińszczyzna" i inne podobne określania nasuwają się do głowy w pierwszej kolejności. Jednak nie powinno się skreślać rynku azjatyckiego. Wielu sprzedawców oferuje towary charakteryzujące się wysoką jakością gatunkową. Obecnie Chiny są drugą, lub według niektórych, pierwszą siłą ekonomiczną w skali globalnej.

Weryfikacja sprzedawcy

Warto zweryfikować sprzedawcę pod wieloma kątami, a także przyjrzeć się informacjom od innych, wcześniejszych nabywców. Jest to podstawowy warunek, aby współpraca z chińskim kontrahentem była udana.

Jednym z wciąż funkcjonujących mitów jest to, że importując towar z Chin należy sprowadzać go w ilościach wręcz hurtowych. Nie jest to prawda. Wielu azjatyckich sprzedawców, szczególnie z państwa środka, oferuje współpracę dotyczącą minimum, które zazwyczaj liczone jest w kilku tuzinach lub palet towaru.

Z jakiej formy płatności skorzystać?

Przed dokonaniem zakupów należy również sprawdzić jakie możliwości dokonania płatności proponuje sprzedawca i czy przykładowo wymagana jest karta kredytowa. Warto również posiadać walutowe konto dolarowe w USD, ponieważ zdecydowana większość płatności dokonywana jest w tejże walucie.

Jak długo potrwa realizacja naszego zamówienia

Czas realizacji zamówienia to kolejny istotny punkt do weryfikacji. Żaden nabywca nie chce utopić swoich pieniędzy i nie wiedzieć kiedy i czy w ogóle towar dojdzie na czas.  Dla wielu przedsiębiorców niezwykle ważnym punktem w imporcie z Chin jest otrzymanie faktury na zakup towaru. Poprawnie wystawiona faktura jest podstawą do ujęcia poniesionych wydatków w kosztach firmowych.

Faktura musi zawierać:

  • pełne dane firmowe sprzedawcy a także nabywcy,
  • numer dokumentu, datę jego wystawienia oraz datę sprzedaży (jeśli ta jest znana w momencie wysyłki),
  • informacje dotyczące nazwy towaru, ilości, ceny jednostkowej i łącznej wartości.

Dodatkowo dochodzą formalności związane z poprawnym rozliczeniem podatku VAT według stawki krajowej a także cła.

Jak można zauważyć jest wiele formalności do spełnienia w trakcie importu z Chin. Dlatego też rekomendujemy skorzystanie z profesjonalnych usług naszej firmy, która już od wielu lat funkcjonuje na polskim rynku i pomaga wielu przedsiębiorcom. Załatwi za nas formalności z chińskim kontrahentem.

Import z Chin - odprawa celna.

Do poprawnego rozliczenie transakcji importu z Chin jest informacja, w jakim dokładnie kraju nastąpi odprawa celna. W Europie najczęściej jest to Hamburg, skąd następnie towar transportowany jest do Polski. Ważną informacją jest do jakiego kraju europejskiego w pierwszej kolejności trafia zamówiony towar.

Jeśli jest to Hamburg, znajdujący się na terenie Niemiec i niemiecki przedstawiciel fiskalny dokonuje wszelkich niezbędnych formalności, to dla polskiego nabywcy oznacza to, że import zmieni swój charakter na wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru (WNT). Czynni podatnicy VAT zobowiązani są do zarejestrowania VAT-UE a także rozliczenia WNT, jednocześnie wskazując dane niemieckiego przedstawiciela fiskalnego.

Jednak może zdarzyć się tak, ze odprawa celna nastąpi na terenie Polski. W takiej sytuacji należy zaksięgować transakcję w ewidencji bez podawania danych przedstawiciela fiskalnego. Warto pamiętać, że zgodnie z komunikatem Ministerstwa Finansów zaczynając od rozliczenia za marzec 2018 roku, nabywcy są zobowiązani podawać dane sprzedawcy z kraju trzeciego.

Powierz import z Chin profesjonalnej firmie z wieloletnim doświadczeniem.

Ogrom formalności związanych z importem z Chin wielu przedsiębiorcom przysparza ból głowy. Zamiast zajmować się licznymi rozliczeniami warto zająć się ważniejszymi sprawami dotyczącymi firmy. Zleć nam pomoc w imporcie z Chin.

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem i codziennie koordynujemy eksport i import w praktycznie wszystkich krajach świata. Wiedza, doświadczenie i sumienność pozwoliła nam stworzyć miejsce zapewniające w pełni bezpieczną obsługę transakcji międzynarodowych na najwyższym poziomie.

Zatrudniamy wyłącznie najlepszych specjalistów, którzy stale monitorują rynek azjatycki. Zbudowaliśmy ogromną, lecz w pełni profesjonalną sieć kontaktów, dzięki którym prowadzimy efektywne negocjacje. Nawiązaliśmy współpracę z najbardziej uznanymi agencjami celnymi, w celu jak najlepszego uproszczenia formalności, a także z licznymi przewoźnikami jak również z jednostkami zajmującymi się kontrolą.

Obecnie kraje azjatyckie oferują trzy rodzaje transportu towaru:

  • transport morski,
  • transport kolejowy,
  • transport lotniczy.

Ze względów logistycznych najbardziej opłaca się transport lotniczy z Chin, który zapewnia bezpieczeństwo transakcji a także stosunkowo szybką realizację.

Oferta firmy IZN TRADE.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów przygotowaliśmy w pełni kompleksową usługę obejmującą realizację wszystkich etapów procesu importu z Chin. Decydując się na nasze usługi zyskujesz bezpieczeństwo związane z realizacją międzynarodowych transakcji a także pewność oszczędności cennego czasu i finansów. Po prostu import z Chin będzie nie tylko sprawny, ale przede wszystkim bezpieczny.

Wśród konkurencji wyróżnia nas fakt, że jako nieliczni oferujemy finansowanie zamówionego towaru.

Do swojej dyspozycji posiadamy własne centrum logistyczne, dzięki któremu zyskaliśmy możliwość obsługi transakcji towarowych na całym świecie. Specjalnie dla naszych klientów wprowadziliśmy możliwość magazynowania towarów. Ale to nie wszystko. Nasi klienci zyskują usługą paczkowania zamówionego towaru a także wysyłek kurierskich.

Import z Chin jest cały czas opłacalny a czasem okazuje się wręcz konieczny. My wychodzimy na przeciw przedsiębiorcom oferując pomoc z najbardziej skomplikowanych formalnościach.

Decydując się na współpracę z naszą firmą, możesz oddelegować wszystkie najbardziej skomplikowane i czasochłonne działania związane z importem towarów z Chin.

Zachęcamy również do wybranej formy kontaktu:

  • telefonicznie pod numerem telefonu +48 603 088 282
  • adres e-mail: kontakt@izntrade.com.
Zaufaj profesjonalistom z wieloletnim doświadczeniem w branży oferującym pomoc w imporcie. Zleć nam import z Chin i uczyń proces pewnym i bezpiecznym.