Towar z Chin

Chińska Republika Ludowa, to ogromne Państwo położone na terenie Azji Wschodniej. Wciąż rosnąca Populacja tego miejsca wynosi obecnie ok.1,4 mld osób.Produkt krajowy brutto tego kraju wynosi obecnie ok. 13 tryliardów dolarów. Liczby te, mówią same za siebie. Sam fakt dużej liczby ludności danego państwa nie znaczy jeszcze o jego potędze. Przykładów mamy wiele. Chiny wykorzystały tę niewątpliwą zaletę, by przekuć ją w swój sukces, stając się miejscem, uważanym za ‚ Producenta świata”.

Obecnie oczywisty jest fakt, że ogromna większość światowych producentów, produkuje swoje towary w Chinach. Nie tak oczywiste było to jednak w sektorze mniejszych lokalnych przedsiębiorstw. Ogromne korporacje dysponujące często nieograniczonym wręcz budżetem, mogą pozwolić sobie na zamawianie ogromnych partii towarów, rozmieszczanie lokalnych oddziałów w Azji itd. Skąd więc trend, na sprowadzanie towarów prosto z państwa środka, przez mniejszych przedsiębiorców? Odpowiedź jest prosta.

Współcześnie Azjatyccy producenci otwarci są na wszystkich potencjalnych klientów – nie brakuje im towarów z Chin. Nie bez powodu, na całym świecie (również w Europie) organizowane są liczne targi, minimalna ilość towaru, który możemy zamówić, również zdecydowanie poszła w dół. Producenci, oferują często nawet kilka pojedynczych sztuk,które możemy zakupić. Wiemy już, że dostępność towaru jest duża, jednak co za tym idzie?

Dynamiczny rozwój Państwa Środka i rosnący import towarów z Chin

Ze względu na coraz większe wymagania światowych korporacji, Chiny zmuszone były produkować towary, według ściśle określonych wytycznych. zachowując przy tym jakość na odpowiednim poziomie. Wciąż rosnące potrzeby, połączone z wieloletnim doświadczeniem w produkcji towarów, pozwoliło Azjatom bardzo się rozwinąć.

W związku z tym Chińczycy zaczęli powoli produkować własne towary na podstawie znanych im już schematów. Nie ograniczali się oni do produkcji tylko na swój rodzimy rynek Azjatycki. Oprócz fali różnej jakości podróbek znanych towarów, na rynku zaczęły pojawiać się niezależne marki ,które szturmem zaczęły podbijać rynki Europejskie.

Obecnie jakość towarów, oferowanych przez Chińskich gigantów niczym nie odbiega od światowych standardów, wystarczy spojrzeć np. na ich urządzenia dostępne na rynku smartfonów, oraz rzeszy zadowolonych użytkowników tych urządzeń. Wyniki sprzedaży, również mówią same za siebie. Jak więc jest z tą jakością?

Jakość Chińskich towarów jest coraz lepsza

Wiele osób, już nawet nie pamięta, że były takie czasy, kiedy dalekowschodnie towary, były synonimem tandety. Przekonanie to, już dawno zginęło w świadomości współczesnych konsumentów i naprawdę coraz mniej osób, jest skłonna użyć takiego wyrażenia. Chińczycy bardzo zmienili swój wizerunek, jeśli chodzi o te kwestie w ostatnich latach. Biorąc pod uwagę, ogromne możliwości produkcyjne, niskie ceny, oraz relatywnie wysoką jakość produkcji, Azjatyccy giganci są przeogromną konkurencją dla wielu światowych producentów. Jak to wszystko odnosi się do bardziej niszowych towarów?

Jakość produkowanych dóbr poszła w górę w zasadzie we wszystkich sektorach, po prostu standardy się zmieniły. Oczywiście wciąż da się znaleźć niezbyt uczciwych przedsiębiorców, jak wszędzie, jednak ze względu na coraz wyższą profesjonalizację importerów odsetek ten, również w szybkim tempie spada.

Na naszym Polskim rynku również dostępne są już profesjonalne firmy, które są w stanie pomóc przedsiębiorcom w bezpiecznym i udanym imporcie towarów z Azji, przeprowadzając liczne audyty czy kontrole jakości sprowadzanych towarów.

Dalekowschodni producenci są nam już w stanie zaoferować odpowiednie certyfikaty wymagane na rynku Europejskim, dzięki czemu nie będziemy mieli żadnego problemu z odprawą celną, czy dalszą odsprzedażą takiego towaru. Eksporterom z Chin również zależy na utrzymaniu wysokich standardów, ponieważ tylko wtedy zadowolony klient z chęcią do nich wróci, aby dokonać kolejnej transakcji. Każdy, kto choć raz zetknął się bezpośrednio z importem towaru bezpośrednio z Azji, wie, że dbałość o klienta i jakość współpracy jest obecnie naprawdę wysoka.

Azjatycka Ekspansja nie traci impetu

Wysoka jakość towarów i przedsiębiorczość producentów z dalekiego wschodu oraz otwarte rynki światowe sprawiły, że Chińskie towary zalały już nasz rynek, jako samodzielne marki. Całe lata produkcji oraz eksportu towarów wymusiło na Azjatach również rozwój logistyczny. Obecnie mamy możliwość otrzymania zamówionych dóbr w dosłownie kilka dni drogą lotniczą. Dostępny jest również transport morski oraz lądowy. Możliwości jest wiele. Najważniejszy w tym wszystkim jest fakt, że importując towary ze wschodu, możemy współpracować ze znanymi na całym świecie firmami, pionierami w swojej dziedzinie. To znacząco wpływa na utrzymanie wysokiej jakości całego procesu.

Ciągle zwiększająca się wiarygodność Chin

Bezpieczeństwo importu zależy również od dobrej komunikacji. Obecnie większość Chińskich eksporterów całkiem sprawnie posługuje się językiem angielskim, a wieloletnie doświadczenie pozwoliło im, na poznanie naszych standardów oraz wymagań, do których bardzo chętnie się dostosowują, oferując wciąż coraz lepsze możliwości.

Jeśli jednak chcecie skupić się wyłącznie na marketingu, oraz sprzedaży swoich towarów, warto zainwestować w porządną profesjonalną firmę koordynującą proces importu od a do z. Taką firmą jest np. IZN Trade,która oferuje nam swoje czterdziestoletnie doświadczenie w branży.

Import Towaru z Chin Wciąż Opłacalny

W dobie tak wielkiej dostępności dalekowschodnich towarów, ogromnej ilości konkurencji i nasyconego rynku, wydawać by się mogło, że import Chińskich towarów, może nie mieć już sensu. Nic bardziej mylnego! Zapotrzebowanie na towary wciąż rośnie. Często również, to właśnie ChRL, jest jedynym producentem towaru, którego właśnie potrzebujemy. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby zlecić produkcję naszego niepowtarzalnego produktu bezpośrednio Chińskim producentom, którzy mają do tego odpowiedni sprzęt zaplecze, oraz ‚ otwartą głowę”

Azjatyccy producenci bardzo chętnie nadrukują na produkowanych dobrach nasze logo, czy inne określone przez nas emblematy. Dowolność jest naprawdę ogromna. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia i inwencja twórcza. Dysponując odpowiednim budżetem, jesteśmy dogadać się z producentami w zasadzie w każdym aspekcie, a rosnąca konkurencja między nimi, działa tylko na naszą korzyść.

Słowem podsumowania…

Podsumowując: Obecnie nie warto bać się Chińskich towarów. To ogromny rynek, oferujący setki tysięcy produktów łatwych do importowania. To właśnie do naszych dalekowschodnich sąsiadów należy przyszłość, jeśli chodzi o wszelką produkcję czy eksport całej maści towarów. Wiążę się to, z niczym innym, jak tylko ciągłą poprawą wysokiej już obecnie jakości samej produkcji, współpracy, aż po sam eksport.